Vi bygger - driver - levererar

Välkommen! Här är vi

Vårt Byggföretag
our-service

Byggföretaget

Vi satte upp skylten 1990 och har etablerat oss som en trygg och flexibel samarbetspartner. En som du gärna återvänder till. Men låt oss slippa skryta. Istället hoppas vi våra projekt ska ge dig en bild av visioner vi kan bygga - och leverera.

Entreprenad med helhetsyn

Vår egen organisation, med allt från snickare och betongarbetare till ingenjörer, omsätter kring 250 mkr per år.

Stora projekt - och små

Vi erbjuder flera olika entreprenadformer. Från mindre ombyggnadsarbeten, till omfattande totalentreprenader med fast pris.

Professionella beställare

Bland kunderna finns bland annat fastighetsbolag, byggledningsfirmor samt statliga myndigheter och kommuner.

Trygg partner

Med FSG får du total insyn i våra gemensamma åtaganden.

work

Projekt

Vi låter våra uppdrag tala för sig själva. Bläddra bland nya och levererade projekt.

brands

Några vänlänkar

Fotografiska
Farang
Academic-work
AG
Pontus-th
Centralbadet
Hammarby
our-team

Teamet

Här är våra kontaktpersoner när du behöver en första ingång till våra arbetsteam.

Peter Thulinsson

Peter Thulinsson

VD, Projektansvarig

Tel: 08-29 19 00
070-412 19 00
peter.thulinsson@fsg-entreprenad.se

Ola Peterstrand

Ola Peterstrand

Projektledare

070-412 19 01
ola.peterstrand@fsg-entreprenad.se

Stefan Lindgren

Stefan Lindgren

Projektledare

070-412 19 04
stefan.lindgren@fsg-entreprenad.se

Peter Hedlund

Peter Hedlund

Projektledare

070-412 19 03
peter.hedlund@fsg-entreprenad.se

Yvonne Ekström

Yvonne Ekström

Ekonomi, Administration

08-29 19 00
ekonomi@fsg-entreprenad.se
yvonne.ekstrom@fsg-entreprenad.se

Niklas Heplinger

Niklas Heplinger

Projektledare

070-530 50 45
niklas.heplinger@fsg-entreprenad.se

Jari Outinen

Jari Outinen

Produktion

070-412 19 08
jari.outinen@fsg-entreprenad.se

Håkan Carlsson

Håkan Carlsson

Projektledare

070-412 19 02
hakan.carlsson@fsg-entreprenad.se

Johan Jerndahl

Johan Jerndahl

Produktion

070 412 19 13
johan.jerndahl@fsg-entreprenad.se

Janne Törnquist

Janne Törnquist

Produktion

070-412 19 07
janne.tornquist@fsg-entreprenad.se

Jan Persson

Jan Persson

Produktion

070-416 39 22
jan.persson@fsg-entreprenad.se

Hampus Nilsson

Hampus Nilsson

Produktion

070-412 19 05
hampus.nilsson@fsg-entreprenad.se

Hans Skjöld

Hans Skjöld

Produktion

070-412 90 51
hans.skjold@fsg-entreprenad.se

Svante Birath

Svante Birath

Produktion

070-412 19 10
svante.birath@fsg-entreprenad.se

Juha Lahtela

Juha Lahtela

Produktion

070-412 19 11
juha.lahtela@fsg-entreprenad.se

Joel Brusell

Joel Brusell

Produktion

070-037 87 60
joel.brusell@fsg-entreprenad.se

Peter Thulinsson

Peter Thulinsson

VD, Projektansvarig

Tel: 08-29 19 00
070-412 19 00
peter.thulinsson@fsg-entreprenad.se

Ola Peterstrand

Ola Peterstrand

Projektledare

070-412 19 01
ola.peterstrand@fsg-entreprenad.se

Stefan Lindgren

Stefan Lindgren

Projektledare

070-412 19 04
stefan.lindgren@fsg-entreprenad.se

Peter Hedlund

Peter Hedlund

Projektledare

070-412 19 03
peter.hedlund@fsg-entreprenad.se

Yvonne Ekström

Yvonne Ekström

Ekonomi, Administration

08-29 19 00
ekonomi@fsg-entreprenad.se
yvonne.ekstrom@fsg-entreprenad.se

Niklas Heplinger

Niklas Heplinger

Projektledare

070-530 50 45
niklas.heplinger@fsg-entreprenad.se

Jari Outinen

Jari Outinen

Produktion

070-412 19 08
jari.outinen@fsg-entreprenad.se

Håkan Carlsson

Håkan Carlsson

Projektledare

070-412 19 02
hakan.carlsson@fsg-entreprenad.se

Johan Jerndahl

Johan Jerndahl

Produktion

070 412 19 13
johan.jerndahl@fsg-entreprenad.se

Janne Törnquist

Janne Törnquist

Produktion

070-412 19 07
janne.tornquist@fsg-entreprenad.se

Jan Persson

Jan Persson

Produktion

070-416 39 22
jan.persson@fsg-entreprenad.se

Hampus Nilsson

Hampus Nilsson

Produktion

070-412 19 05
hampus.nilsson@fsg-entreprenad.se

Hans Skjöld

Hans Skjöld

Produktion

070-412 90 51
hans.skjold@fsg-entreprenad.se

Svante Birath

Svante Birath

Produktion

070-412 19 10
svante.birath@fsg-entreprenad.se

Juha Lahtela

Juha Lahtela

Produktion

070-412 19 11
juha.lahtela@fsg-entreprenad.se

Joel Brusell

Joel Brusell

Produktion

070-037 87 60
joel.brusell@fsg-entreprenad.se

we-are-good-at

Så vilka jobb brinner vi för?

Till slut adderas allt till erfarenheter. Och där blir vi väl aldrig klara.

Fasadklättringar
20%
Första spadtaget
10%
Vägbyggen
1%
Butiksombyggnader
95%

Taklagsfester
55%
Ömtåliga renoveringsuppdrag
80%
Restauranginvigningar
85%
Kontorsinredningar
100%
vill-du-jobba-med-oss

Jobba med oss?

Just nu är vi ute efter…

Vi söker tjänstemän. Helst med några års branscherfarenhet. Vill du utvecklas med oss, skicka ett mail med en kort beskrivning via länken Jobb@fsg-entreprenad.se, så hör vi av oss inom kort.

Vi har också en praktikantverksamhet för bl a nyexade byggare med driv… Sänd oss ett mail med en kort beskrivning via länken Praktik@fsg-entreprenad.se, så hör vi av oss.
contact-us

Kontakt

Ny faktureringsrutin från nov 2015:
FSG-Faktureringsinstruktioner.

FSG Entreprenad